Doświadczenie w branży budowlanej i instalatorskiej posiadamy od roku 1991. Począwszy od 2007 roku, już jako firma ERGO-REKUPERATORY specjalizujemy się w instalacjach wentylacyjnych, a szczególnie instalacjach wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła ( rekuperacji ). 

W latach 2007-2013 byliśmy, w województwie lubuskim, wyłącznym dystrybutorem rekuperatorów marki StorkAir, AERIS, lidera na naszym rynku pod względem jakości urządzeń, w roku 2014 uzupełniliśmy ofertę o urządzenia marki THESSLAGREEN.

Na rynku lubuskim byliśmy jedną z pierwszych firm, która zajęła się montażem instalacji wentylacyjnych w budynkach jednorodzinnych, jako pierwsi wystawiliśmy rekuperatory na lokalnych targach budownictwa w Drzonkowie.

Wykonujemy również instalacje przemysłowe z odzyskiem ciepła, braliśmy udział w projekcie ” PIERWSZA PASYWNA HALA PRODUKCYJNA w EUROPIE" ( inwestycja w Świdnicy budowana przez firmę ELWIZ ), gdzie wykonaliśmy instalację wentylacyjną z odzyskiem ciepła w hali produkcyjnej oraz budynku socjalno-biurowym ( w standardzie budynków pasywnych ). Ponadto dzięki współpracy z deweloperami wykonaliśmy instalację wentylacyjną z odzyskiem ciepła na osiedlu domków jednorodzinnych i w dwóch pierwszych w Zielonej Górze budynkach wielorodzinnych ( wybudowanych przez firmę MARCZENIA DEWELOPER ), w których każde mieszkanie i lokal usługowy wyposażone jest w instalację wentylacyjną z rekuperatorem.

Dzięki zdobytemu doświadczeniu zapewniamy prawidłowy dobór urządzeń, właściwy projekt i wykonanie instalacji oraz optymalne jej rozmieszczenie w zależności od indywidualnych potrzeb klienta. Dzięki autoryzacji, zapewniamy pełen serwis gwarancyjny jak i pogwarancyjny, w celu zapewnienia klientowi pełnego komfortu.

W celu zapewnienia kompleksowej obsługi klienta wykonujemy również instalację klimatyzacji, odkurzacza centralnego, instalacje c.o., wod.- kan.